Poznań Design Days 2014

Inicjatywa zorganizowania w Poznaniu wydarzenia poświęconego designowi w jego różnorodnych odmianach i przejawach stanowi znaczący wkład w dopełnienie mapy tego typu wydarzeń mających miejsce w Polsce tj. Gdynia Design Days, Wawa Design Festiwal, Łódź Design Festival, Wroclove Design Festiwal.

Hasłem przewodnim Festiwalu jest KOMUNIKACJA. To ona jest kluczem do zintegrowania lokalnych artystów, architektów, projektantów oraz urbanistów zaangażowanych w proces projektowania.

W 2014 roku program krążył będzie wokół tematu wielkopolskich twórców i klimatu miasta. Głównymi punktami  wydarzenia Poznań Design Days będą wystawy kuratorskie,  program warsztatów zarówno dla projektantów, biznesu,  warsztaty dla dzieci oraz panele dyskusyjne. Dopełnieniem będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących  w postaci zaprojektowanych na ten czas przestrzeni kreatywnych.

Dla uczestników podczas Festiwalu w programie przewidziano  następujące warsztaty:

Tytuł warsztatu: Food design bioaktywnażywność
Data: 2 -3 czerwiec 2014 r. - warsztaty: godz. 9.00-17.00
Miejsce warsztatów: Skalar Office Centre, ul. Górecka 1
Liczba miejsc: 16 uczestników warsztatów zostanie wybranych na podstawie nadesłanych portfolio.
Rekrutacja : Wyślij nam swoje portfolio! Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia: 25.05.2014 , e-mail:  warsztaty@poznandesigndays.pl

Dla kogo:
Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy wszystkich chętnych chcących spróbować swych sił projektowych w grupie, wywodzących się z następujących grup: studentów i absolwentów, kierunków projektowych, projektantów, zwłaszcza: grafiki, opakowań, materiałów POS, produktu.
Opis warsztatu:
Stworzyć produkt prozdrowotny – to bardzo ważny krok, ale jak sprawić by osoby dotknięte np. otyłością chętnie po niego sięgały? Czy wystarczy zrobić wcześniej odpowiednie badania preferencji przyszłych konsumentów? Czy wystarczy by produkt był smaczny? Apetyczny? Niedrogi? Odpowiedź na to pytanie nurtuje wielu lekarzy, naukowców, dietetyków, ale też przedsiębiorców i menedżerów.

W trakcie warsztatów pytania te zamienimy na wyzwanie projektowe. Zmiana nawyków żywieniowych to wielkie i trudne wyzwanie. Warto je nieustannie podejmować, bo stawką jest zdrowie i życie. W zespołach zaprojektujemy komunikację do wybranych produktów spożywczych ograniczających zachorowalność na jedną z 4 chorób cywilizacyjnych:
1. otyłość
2. cukrzycę
3. anemię
4. nadciśnienie

Prowadzący:
Katarzyna Gliszczyńska - od lat zajmuje się zarządzaniem designem. Najpierw interaktywnym, następnie innowacyjnych produktów wyposażenia wnętrz - Planika Fires. Współpracowała z włoską firmą Rea & Partners przy wprowadzaniu włoskich i hiszpańskich marek m.in. Tre-P&Tre-Piu, Molteni, Foscarini, Gandia Blasco, GAN, Desalto na rynek polski. Autorka cyklu warsztatów: Co-creation,Service Design i Design for All.

Tytuł warsztatu: Żółte innowacje - Jam Session
Data:  7 czerwiec  godz. 9.00-17.00
Miejsce: Galeria Pestka, I piętro, obok sklepu Ecco
Liczba miejsc: 20 osób
Rekrutacja : szukamy osób do interdyscyplinarnych zespołów – napisz nam 2-3 zdania o sobie i wyślij na adres e-mail: warsztaty@poznandesigndays.pl

Dla kogo?:
dla każdego kto chcę popracować, poznać metodologię design thinking lub po prostu dobrze się bawić

Opis:
Prawdziwe innowacje pochodzą z głębokiego poznania potrzeb użytkowników. Rozwiązania oparte na emocjach gwarantują to, że chcemy z nich korzystać. I taki jest właśnie cel kreatywnej jam session - Żółte Innowacje. Jam jest świetną okazją do doświadczenia i poznania metodologii Design Thinking. Podczas 7 godzin wspólnej pracy uczestnicy poznają różnorodne narzędzia wspierające różne etapy Design Thinking, techniki pracy w grupie, techniki generowania i wzmacniania kreatywności.
Jam session to idealny sposób na budowanie zaangażowania. Wspólnie przejdziemy cały proces od empatii, diagnozy problemu, przez generowanie pomysłów, aż do prototypowania i testowania nowych produktów.

Prowadzący:
Design Thinking Poznań to niezależna poznańska organizacja, której celem jest przybliżanie pracy metodą Design Thinking w biznesie. Oferuje zarówno dedykowane rozwiązania dla biznesu, jak i różnorodne warsztaty przybliżające metodologię Design Thinking. Tworzy programy i narzędzia edukacyjne  dla uczniów i studentów.

Tytuł warsztatu: Eksport Designu - Sprzedaż Designu w Internecie.
Data:   4 czerwiec, 2014 r.;  godz. 10.00-15.00
Miejsce: Galeria Miejska Arsenał
Rekrutacja : wyślij swoje zgłoszenie na warsztaty na adres e-mail: warsztaty@poznandesigndays.pl

Dla kogo?:
Zapraszamy każdego, kto myśli poważnie o sprzedaży swoich dzieł!

Prowadzący:
Eksperci z międzynarodowego portalu DaWanda. DaWanda to internetowa platforma handlowa i społeczność osób zafascynowanych przedmiotami, których nie ma w sieciówkach. Jest to przestrzeń dla twórców i koneserów unikalnych ubrań, mebli, akcesoriów, tworzonych w krótkich seriach. Stając w opozycji do masowej produkcji, DaWanda jest prawdziwym rajem dla osób, które cenią sobie indywidualny styl i odpowiedzialną konsumpcję oraz śledzą najnowsze trendy. Na odwiedzających wirtualne butiki czekają unikalne i tworzone z pasją produkty z takich kategorii jak: moda, akcesoria, artykuły dziecięce, sztuka oraz wnętrza. DaWanda jest europejską platformą social commerce, która umożliwia swoim użytkownikom swobodną wymianę pomysłów i ciekawych inspiracji. Jest ona swego rodzaju trampoliną dla twórców, którzy chcą się wybić ze swoim talentem i pomysłem na biznes. Wiele produktów zostało stworzonych z myślą o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach kupujących.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.
Warsztaty są bezpłatne.

Więcej informacji na www.poznandesigndays.pl