Jaka forma prawna będzie odpowiednia dla prowadzenia biznesu w 2022 r.? - webinar


Kancelaria Prawna P. Szalbierz i Wspólnicy S.K.A oraz Leszczyńskie Centrum Biznesu zapraszają na webinarium

„Jaka forma prawna będzie odpowiednia dla prowadzenia biznesu w 2022 r.?”

 

 

Termin: 16 czerwca 2021, godz. 10:30

Miejsce: online 

 

Mecenas Piotr Szalbierz (radca prawny, doradca podatkowy) Założyciel Kancelarii Prawnej P. Szalbierz i Wspólnicy S.K.A. z siedzibą w Lesznie o. Wrocław, podczas drugiego spotkania odniesie się do dynamicznych zmian gospodarczych i legislacyjnych. Kancelaria zaobserwowała, że pojawiają się istotne wątpliwości u przedsiębiorców co do tego, czy forma prawna, w której dane przedsiębiorstwo działa jest nadal odpowiednie.

W czasie trwania spotkania w praktyczny sposób zostaną Państwu przedstawione istotne zagadnienia, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze formy prawnej, a także zostaną Państwu przekazane możliwości zmiany tej formy. Uwzględnione zostaną w szczególności ostatnie zmiany dotyczące spółek komandytowych, a także planowane zmiany podatkowe w Nowym Polskim Ładzie.

 

Agenda:

1.   Wybór formy prawnej z uwzględnieniem zabezpieczenia majątku właścicieli oraz przedsiębiorstwa.

2.   Praktyczne możliwości zmiany formy prawnej prowadzonego biznesu:

  • Przekształcenie
  • Aport
  • Założenie nowej spółki

3.   Zmiany podatkowe w odniesieniu do reorganizacji biznesu.

  

Osoba prowadząca: mec. Piotr Szalbierz - Radca prawny, doradca podatkowy. Ekspert m.in. z dziedziny podatków dochodowych, restrukturyzacji prawno-podatkowej i sukcesji biznesu, a także w zakresie przepisów związanych z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania. Doradza w zakresie podatków bezpośrednich i pośrednich ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z dozwolonym planowaniem podatkowym. Właściciel kancelarii prawno-podatkowej. Wieloletni praktyk, który doświadczenie zawodowe zdobył w trakcie współpracy i doradztwa dla przedsiębiorców w zakresie zmian organizacyjnych (przekształcenia, holdingi itp.) oraz reorganizacji aktywów z uwzględnieniem planowania podatkowego. Autor publikacji podatkowych, licznych opinii prawno-podatkowych oraz komentarzy. 

„Zaufaj ekspertom w swojej dziedzinie.  Specjalizujemy się w planowaniu działań prawno-podatkowych, szczególnie w niestabilnych czasach zmienności prawnej.”  www.kancelariaszalbierz.pl  

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Na szkolenie obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja online TUTAJ