Rozwój firmy


Rozwijasz swoją działalność gospodarczą? Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku? Potrzebujesz funduszy na rozwój? Szukasz nowych rynków zbytu? Poszukujesz firm z którymi wspólnie mógłbyś działać na rzecz poprawy konkurencyjności? 

Przygotowaliśmy dla Ciebie usługi eksperckie skrojone na miarę. Eksperci LCB pomogą Ci podjąć ekspansje rynkową, wdrożyć innowacje, czy też pozyskać i rozliczyć zewnętrzne dofinansowanie. 

Finansowanie

Przedsiębiorcy będą w latach 2014-2020 największymi beneficjentami funduszy unijnych. W sumie na rozwój przedsiębiorstw zostanie przeznaczonych 20 mld euro. Dlatego już teraz warto dowiedzieć się, na co i na jakich zasadach będzie można pozyskać środki unijne. 

Największy wachlarz wsparcia do dyspozycji mają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Dotacje dla nich zostały przewidziane przede wszystkim w Programach Regionalnych poszczególnych województw. Przedsiębiorcy z naszego województwa mogą korzystać z różnych programów, ale przede wszystkim skierowany do nich jest Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny. Możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów, którzy pomogą dobrać odpowiednie finansowanie. 

Poznaj szczegóły na temat dofinansowania działalności gospodarczej ze środków unijnych:
Innowacje w biznesie
Rozwiń swój biznes
Szukasz klientów za granicą?

Zobacz:

 

Klastry

OPIS USŁUGI

Szukasz firm z którymi mógłbyś wspólnie działać na rzecz poprawy konkurencyjności i wzrostu innowacyjności? Twoja firma jest zbyt mała, żeby załapać się do programu unijnego? Zgłoś się do koordynatora klastrów Leszczyńskiego Centrum Biznesu.

DLA KOGO

Dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w subregionie leszczyńskim.

ZAKRES USŁUG

LCB koordynuje pracę działania trzech klastrów: klastra spożywczego Leszczyńskie SmakiLeszczyńskiego Klastra Budowlanego  oraz Klastra Informatycznego. W klastrach łatwiej negocjować i walczyć o nowe rynki do ekspansji. Jednak najważniejsze jest to, że klastry mają dostęp do wielu możliwości wsparcia wspólnych projektów z środków unijnych.

KORZYŚCI 

  • Wspólne działanie na rynku
  • Udział w targach i eventach branżowych na terenie Polski i Europy
  • Dostęp do zewnętrznych funduszy

 

Klaster Leszczyńskie Smaki
e-mail: klaster@leszczynskiesmaki.pl
tel. 65 32 22 105

Klaster Informatyczny w Lesznie
e-mail: klaster@itleszno.pl
tel. tel. 65 32 22 105

Leszczyński Klaster Budowlany
e-mail: klaster@lkb.leszno.pl oraz biuro@doradztwolkb.leszno.pl
tel. 65 32 22 105